single

Najważniejsze świąteczne przyprawy

Niezwykłe zapachy oraz aromaty to coś co chyba każdemu z nas nierozłącznie kojarzy się ze świętami. Aby nasz dom mógł się nimi jednak wypełnić, konieczne jest użycie pewnych bardzo charakterystycznych przypraw. Warto się w nie zaopatrzyć jak najszybciej.

1. Cynamon

Cynamon stanowi ważny składnik wielu świątecznych wypieków, takich jak chociażby pierniczki czy ciasta z jabłkami i gruszkami. Jest on także niezbędny podczas przygotowywania pysznego kompotu z suszu. Co ciekawe, wiele osób dodaje także trochę cynamonu do przygotowywanych w święta mięs.Cynamon w formie przyprawy jest pozyskiwany z wysuszonej kory cynamonowca. Zazwyczaj używamy go w sproszkowanej postaci, ale warto także nabyć laskę cynamonu, która wygląda jak zwinięta rurka. Taki cynamon jest niezwykle aromatyczny. Cynamon można na przykład kupić w promocyjnej cenie z najnowszej oferty Lidl. 

2. Goździki

Goździki często wbija się do mięs tuż przed włożeniem ich do piekarnika, aby zyskały nieco ostrego smaku. Używa się ich jednak również do grzanego wina, kompotu z suszu oraz do ciast, sprawiając wraz z cynamonem, że zyskują one korzenny aromat.

Znane nam goździki to wysuszone, nierozwinięte pąki goździkowca, który jest drzewem tropikalnym. W sprzedaży dostępne są też goździki mielone, które możemy dodać do domowej roboty przyprawy korzennej.

leroy merlin suchy las

3. Ziele angielskie

Ostrawy smak ziela angielskiego przywodzi nam na myśl pieprz, dlatego często stosuje się ją do przyprawiania zup oraz mięs. Jest także ważnym elementem świątecznego bigosu.Niewielkich rozmiarów kuleczki ziela angielskiego są owocami korzennika lekarskiego. W większości przypadków, dodajemy je do potrawy w całości, ale raczej nie powinniśmy ich przegryzać, gdyż mają bardzo intensywny smak. Możliwe jest także użycie mielonego ziela angielskiego.

4. Imbir

Imbir można wykorzystać do wielu potraw, zwłaszcza mięs czy flaczków, ale świetnie komponuje się też z deserami oraz słodkimi wypiekami. Wiele osób imbir dodaje także do herbaty, grzanego wina albo piwa.Imbir jest kłączem, które kroimy i siekamy. Dostępny jest także imbir w postaci mielonej, choć jest on wówczas mniej ostry. 

5. Gałka muszkatołowa

Gałka muszkatołowa posiada charakterystyczny słodkawy smak, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako dodatek do ciast, kremów, czy świątecznych pierników. Jest ona też przyprawą stosowaną do flaczków, pasztetów, mięs czy potraw z grzybami.

Mielona gałka muszkatołowa jest pozyskiwana z owoców muszkatołowca korzennego. Dostępne są również całe owoce, które należy zetrzeć wprost do potrawy.

Rabat na drugi produkt w https://www.promoceny.pl/sklep/leroy-merlin-poznan-suchy-las-ul-zlotnicka-1-zlotniki