single

Jak oszczędzać na zakupach spożywczych?

Wydawanie mniejszej ilości pieniędzy na zakupy spożywcze jest możliwe! Jest kilka prostych metod, które pozwolą nam zaoszczędzić. Dokładne planowanie to podstawa. 

Dla osób, które najczęściej zakupy robią raz w tygodniu najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie menu i listy potrzebnych składników. Później trzeba porównać z zawartością naszej kuchni, aby wiedzieć czego nie trzeba kupować, a na końcu zastanowić się, które danie można przerobić na coś innego (np. mięso z rosołu można wykorzystać jako farsz do innych dań czy potrawki, a sam rosół wykorzystać jako bazę do innej zupy). Dzięki takim działaniom nasze jedzenie nie będzie się marnować, a my zaoszczędzimy także czas i pieniądze. Z czasem takie planowanie będzie dużo łatwiejsze i dużo sprawniej będzie nam to szło.

Dodatkowo jeśli idziemy do sklepu z listą zakupów unikamy tym samym kupowania rzeczy niepotrzebnych. 

Szukaj tańszych zamienników

Jeśli dysponujemy dużą ilością czasu to dość prostym rozwiązaniem jest sprawdzaniu aktualnych ofert i porównywanie cen oraz wyhaczenie  promocji. Szczególnie jeśli mamy blisko siebie kilka sklepów.  Z czasem będziemy już pamiętać ceny w danych sklepach i takie zakupy pomogą nam naprawdę sporo oszczędzić. 

Płatność gotówką

Sprawdź aktualne promocje na  carrefour.okazjum.pl/krakow

Korzystaj z gotówki

Płacąc kartą zazwyczaj nie zastanawiamy się ile wydajemy i ile nam zostało. Często gubimy się w liczbach i sumach naszych wydatków, aż do momentu sprawdzenia salda na koncie. To częsty powód braku oszczędności i ciągłego zastanawiania się dlaczego znowu tyle wydaliśmy. Za to mając gotówkę w portfelu na bieżąco widzimy ile pieniędzy nam zostało, a często kiedy weźmiemy tylko określoną sumę najzwyczajniej w świecie nie wydamy więcej. Tak więc korzystanie tylko z gotówki, którą mamy przy sobie pozwala nam zdecydowanie lepiej pilnować naszych wydatków i zdecydowanie oszczędzić. 

Sposób niezawodny

Opłacić tylko konieczne rachunki i raty i nie szaleć na wyprzedażach oraz nie wydawać nie potrzebnie pieniędzy. Bardzo sensowne, prawda?