single

Mrożonki - na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Niestety, nie zawsze mamy dostęp do świeżych owoców i warzyw, z których moglibyśmy przyrządzać ulubione potrawy. Nie warto z nich jednak rezygnować! W sprzedaży dostępne są przecież produkty mrożone. Również w takiej postaci zawierają one mnóstwo wartościowych witamin oraz składników mineralnych. Wiele osób sądzi, iż produkty mrożone nie są dla nas dobre, ale nie jest to prawdą.

Nie zawierają one dodatku soli, octu, czy chemicznych ulepszaczy. Oczywiście, nie każda mrożonka jest godna polecenia, dlatego warto wiedzieć czym się kierować podczas ich zakupu.

Mrożonki w paczce czy na wagę? zobacz co można kupić z mrożonek w https://www.promoceny.pl/sklepy/szukaj/lidl/mazowieckie/warszawa

Wiele sklepów oferuje swoim klientom mrożonki sprzedawane na wagę, które zachęcają niższymi cenami. Trzeba jednak pamiętać, że w większości przypadków wiąże się to również z niższą jakością takich warzyw czy owoców. Ze względu na to, iż dociera do nich zarówno tlen, jak i światło, straty cennych składników odżywczych mogą być znaczące. Takie mrożonki również po prostu wietrzeją, przez co ich smak bywa znacznie gorszy. Wydaje się zatem, że lepszym pomysłem jest wydanie odrobinę większej kwoty na produkty zabezpieczone w opakowaniu.

Mrożonki z marketu

lidl.okazjum.pl/warszawa

Data ważności i temperatura mrożenia

Wbrew pozorom, zamrożone produkty spożywcze nie mogą być przechowywane dowolną ilość czasu. Dlatego podczas kupowania mrożonek uwagę musimy zwrócić zarówno na datę ich przydatności do spożycia, jak i na temperaturę mrożenia oraz zalecaną temperaturę ich przechowywania. Jest to niezwykle ważne, aby szukać tych informacji na opakowaniach. I pamiętajmy, że im niższa temperatura mrożenia oraz dłuższy okres ważności, tym dla nas lepiej.

Uwaga na zbrylone mrożonki

Jeśli dany produkt nie jest rozdrabniany, a następnie mrożony w formie na przykład płyt czy kulek, nie powinien on być zbrylony. Może to bowiem oznaczać, że warzywa czy owoce, uległy na jakimś etapie rozmrożeniu. W rezultacie ich wartość odżywcza spada, a czystość mikrobiologiczna może zostać zaprzepaszczona. Pamiętajmy zatem, że nie możemy doprowadzić do rozmrożenia takich produktów przed dotarciem do domu. W przypadku, gdy istnieje takie ryzyko, powinniśmy skorzystać z torby termicznej.