single

Wyprzedaże - jak nie dać się nabrać?

Każdy z nas z niecierpliwością wyczekuje sezonowych obniżek, ale czy faktycznie zawsze są one opłacalne? Okazuje się, że niekoniecznie! Nie możemy bez namysłu dać się ponieść szałowi zakupów, kiedy sklepy zaczynają wyprzedawać oferowane przez siebie produkty. Pamiętajmy, że łatwo jest się dać oszukać, a hasło: obniżka, wcale nie musi oznaczać, że produkt był wcześniej faktycznie droższy.

Przygotuj się!

Zanim na dobre ruszy sezon wyprzedażowego szaleństwa, dobrze jest zrobić listę rzeczy, które są nam rzeczywiście potrzebne. Dzięki temu, nie damy się ponieść, tylko dlatego, że coś jest tańsze. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie konkretnego sklepu jeszcze przed wyprzedażą, aby zorientować się jaka jest regularna cena wybranego przez nas towaru oraz w którym miejscu sklepu się znajduje.

Nie pozwól się oszukać

Musimy być świadomi tego, że sklepy stosują najróżniejsze triki, aby nas oszukać. Jednym z nich jest chociażby podnoszenie ceny przed wyprzedażą, przez co obniżka wydaje się bardziej atrakcyjna, a w rzeczywistości produkt kosztuje często dokładnie tyle samo.Zawsze sprawdzajmy także kondycję rzeczy, które zamierzamy kupić. Bardzo często obniżka dotyczy towarów, które były zwrócone przez klientów lub są podniszczone. Ubrania mogą być na przykład porozciągane, czy nawet zabrudzone przez ciągłe ich przymierzanie.

Zakupy ze stylistką

Zakupy z pomocą stylistki

Jeśli lubimy nieco bardziej ekskluzywne marki, na wyprzedaż warto zabrać ze sobą osobistą stylistkę. Jest to oczywiście dodatkowy koszt, ale dzięki temu będziemy mieć pewność, że wydamy pieniądze na ubrania, które są modne i odpowiednio dopasowane do naszej figury. 

A co z ewentualnymi zwrotami?

Unijne przepisy jasno stanowią o tym, że każdego typu produkty, które kupiliśmy na terenie Unii Europejskiej, Norwegii oraz Islandii, podlegają reklamacji do dwóch lat od ich zakupu. Jeśli zatem towar ma wady, możemy to zgłosić i żądać rekompensaty, nawet gdy pochodzi w wyprzedaży. Jeśli natomiast chodzi o zwrot kupionych produktów w tradycyjnych sklepach, jest to już zależne od sprzedawcy. Pamiętajmy jednak, aby w każdym przypadku zachować dowód zakupu.

Robiąc zakupy online również mamy możliwość ich zwrotu. Taka forma korzystania z wyprzedaży jest znacznie wygodniejsza, a do tego promocyjne ceny obowiązują już od północy, a zatem znacznie wcześniej niż następuje otwarcie sklepów stacjonarnych.