single

Wyprzedażowy poradnik - sprawdź jakim typem jesteś?

Zbliża się wyjątkowy czas w roku. Sezon wyprzedaży! Czy na pewno wiesz, jak robi się zakupy w trakcie wyprzedaży? W tym poradniku przekonasz się, w jaki sposób upolujesz najlepsze okazje! A może wcale nie warto udawać się na zakupy w tym okresie? Tak naprawdę każda osoba ma zupełnie inne podejście do zakupów. Oto 7 najczęstszych typów klientów.

Panna z chłodną głową

Jesteś cyniczna i rozsądna. Jeżeli coś chcesz, to kupujesz w regularnej cenie. Jeżeli to konieczne- odkładasz pieniądze. Często jednak korzystasz z okazji, jednak nie dlatego, że są przeceny, a dlatego, że dana rzecz naprawdę Ci się podoba.

Tańcząca z listami

Sprawdzasz kolekcje i dużo szybciej wyszukujesz rzeczy, które chciałabyś upolować. Często robisz listę. W Nowym Roku już będziesz miała zaplanowane, co zamierzasz kupić i ile pieniędzy chcesz wydać. 

Polująca na marki

Uwielbiasz luksus i znane marki, ale zwykle nie chcesz wydawać dużych sum. Wiesz, w jakich miejscach znajdują się wszystkie ekskluzywne butiki w Twoim mieście. Uwielbiasz moment, kiedy zakładasz na siebie ubranie markowe, za które zapłaciłaś zaledwie odrobinę więcej, niż za ubranie w sieciówce.

Jak kupować na wyprzedażach

Bargainistka

Zawsze kierujesz się przede wszystkim ceną. Stawiasz na ilość ubrań, a nie na ich wysoką jakość. Ubrania kupujesz w najtańszych sieciówkach i czekasz na największe okazje. Szybko żegnasz się z danymi ubraniami, gdyż po sezonie najczęściej lądują w koszu. 

Pani spontaniczna

Jeszcze nie wiesz, czego chcesz, jednak kiedy to zobaczysz- zdobędziesz to. Zakupy oznaczają dla Ciebie miły czas i relaks. Często wydajesz sumy na zupełnie przypadkowe ubrani lub też obchodzisz się smakiem, gdyż zaplanowałaś sobie inny zakup i akurat oszczędzasz.

Panna naiwność wcielona

Dosłownie rzucasz się na wszystko z napisem ,,wyprzedaż''. Kiedy widzisz okazyjne ceny, od razu otwierasz portfel. Za każdym razem przekonujesz siebie, że zakupy były korzystne, a wszystkie kupione rzeczy są Ci potrzebne.

Świętująca dwa razy do roku

Czas wyprzedaży oznacza moment nieograniczonych zakupów. Dwa razy w roku robisz sobie prezent i dokonujesz olbrzymich zakupów. Często w okresie wyprzedaży wyjeżdżasz do dużego miasta na prawdziwe łupy. Nie ubierasz się niemodnie, jednak nosisz trendy z pewnym opóźnieniem.