single

9 sposobów jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych

Codzienne zakupy spożywcze to coś, czego nie da się uniknąć w domowym budżecie. Mają one duży udział w ogólnych wydatkach całego miesiąca. Dobrze jest znaleźć sposoby, by uzyskać realną oszczędność na codziennych zakupach.

Dostosowanie się do podanych porad spowoduje, że każdego miesiąca z Twoim portfelu pozostanie więcej pieniędzy.

Lista zakupów

Pomoże Ci zakupić właśnie to, czego naprawdę potrzebujesz. Bez listy zakupów po pierwsze zapomnisz o kilku rzeczach i będziesz musiał je dokupić w osiedlowym, droższym sklepiku. Po drugie - możesz na przykład kupić za dużo pieczywa, którego nie potrzebujesz i wyląduje on w ostatecznie w koszu. 

Ekonomiczne opakowania

Jest wiele produktów, których używasz często i dużo. Rozejrzyj się, czy nie ma płatków śniadaniowych w większej paczce, albo czy zakup cukru z zapasem nie spowoduje niższej ceny za kg. 

Gotówka zamiast karty

To taki psychologiczny zabieg, który powoduje, że inaczej wydajemy każdą złotówkę, którą widzimy i która przechodzi przez nasze ręce. Płacąc kartą jesteśmy bardziej rozrzutni.  

Cena a nie marka

W cenę markowych produktów często wliczona jest reklama, jaka sprawiła, że produkt stał się rozpoznawalny. Być może tańszy odpowiednik ma taki sam skład, jak markowy, który kupujesz.

Posiłek przed zakupami

Zakupy po obiedzie

Robienie zakupów na głodniaka powoduje, że w naszych koszykach lądują zbędne rzeczy i w nadmiarze. Pusty brzuch nie jest dobrym doradcą podczas zakupów.

Rzadziej a więcej

Sposób ten ogranicza kupowanie przypadkowych produktów.

Torba na zakupy

Zabieranie na każde zakupy swojej torby, to nie tylko pomoc dla środowiska, ale i dla Twojego portfela, gdy nie będziesz musiał sięgać po foliowe opakowania przy kasie, aby zabrać się do samochodu. 

Karty lojalnościowe

Jeżeli robisz zakupy ciągle w tych samych sklepach - warto mieć z tego jakiś bonus. Karty lojalnościowe pozwalają na zbieraniu za zakupy punktów wymienialnych na nagrody lub bony zakupowe.

Znajomość cen

Pamiętaj w jakich cenach kupujesz produkty. Czasem promocja wcale nie jest promocją. Nie daj się nabrać. Sprawdź aktualne promocje.