single

Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka)

Skoro nie widzimy różnicy, to po co mamy przepłacać? To hasło reklamowe, zapewne zna wielu z nas.

W mojej podświadomości bardzo głęboko się to zakorzeniło dlatego zdecydowałam, że będę testować więcej produktów marek własnych. Testy pokazują, że są one czasem nawet tak dobre, jak te wiodących marek, którym ufamy. Ostatnio zaczęłam inwestować w środki czystości w sklepach typu Rossmann, Biedronka czy Lild. Dziś pokaże moich faworytów.

Odplamiacz w proszku OXY z Biedronki (6,99 zł) oraz W5 z Lidla

Nie zauważyłam zbyt dużej różnicy pomiędzy tym odplamiaczami, a popularnym Vanishem. Na moje potrzeby, droższy środek nie jest mi potrzebny. Żaden z nich nie poradził sobie z plamą z lodów czekoladowych. Dlatego zwykłe zabrudzenia można spokojnie usuwać tańszymi, równie skutecznymi środkami co Vanish. Sprawdzić cenę produktu w sieci Biedronka można w gazetce promocyjnej tej sieci.

Spray do mebli Mr Magic z Biedronki (4,99 zł)

Pronto był niegdyś moim ulubieńcem, jednak odkryłam spray z Biedronki. Został ze mną, spełnia swoje zadanie i ładnie pachnie, nie ma zatem sensu przepłacać. Ściereczki z płynem wywodzące się z tej samej serii, również są godne polecenia. Jedynym ich minusem jest to, że na ciemnych meblach mogą pozostawiać smugi. Ponadto okazje w biedronce na ten produkt bywają na prawdę ciekawe. Ten produkt możemy dostać znaczniej taniej.

Nabłyszczacz do zmywarek Domol z Rossmanna (11,99 zł)

Tak samo jak odplamiacz, ten nabłyszczać wystarcza na moje potrzeby. Jednak dużo zależy od rodzaju naczyń, albo twardości wody. Warto go jednak wypróbować, ponieważ jest tańszy niż Finish. Domol potrafi pozytywnie zaskoczyć, mnie również zadowoliła sól do zmywarki tej marki.

Udrażnianie rur

Granulki do udrożniania rur Agent Max z Biedronki

Zawsze kupowałam popularnego Kreta, jednak chciałam przetestować również Agenta Max. Bardzo dobrze się pieni, bulgocze i nie ustępuje w niczym Kretowi, dużo droższemu środkowi.

Pianka do czyszczenia dywanów i obić W5 z Lidla (4,99 zł)

Radzi sobie ona doskonale z plamami, różnego rodzaju. Nie jest to jednak produkt zbyt wydajny dlatego gdy musimy wyczyścić jakąś większą powierzchnię, lepiej rozważyć profesjonalne czyszczenie. Jednak na normalne potrzeby w gospodarstwie domowym, taka pianka powinna nam wystarczyć.

Produkty z serii ISANA z Rossmana

Isana produkuje kosmetyki, nie środki czystości. Jednak są one tak dobrej jakości i tak pozytywnie zaskakują, że nie sposób o nich nie wspomnieć. Być może zachęcę was do zakupu choć kilku produktów, do wypróbowania. Najnowsza gazetka Rossmann już dostępna.

  • żele pod prysznic – wiele różnych zapachów, w tym również edycje limitowane. Świetnie się pienią, a ich cena regularna to niecałe 4 złote. W promocji można je znaleźć jeszcze taniej.
  • suchy szampon do włosów – koszt tego szamponu, to około 10 złotych. Ma podobnie działanie do Batiste, dlatego stosuje je naprzemiennie. Który znajdę w ciekawszej cenie, ten wraca ze mną do domu.
  • lakier do włosów – przez wiele lat używałam Taft, jednak raz kupiłam Isana i tak już pozostało. Potrafi utrzymać włosy w ryzach, świetna jakość w stosunku do ceny.
  • krem do ciała z masłem kakaowym i masłem shea – Krem o dużej pojemności, ponieważ aż 500 ml. Koszt to około 10 złotych. Świetnie nawilża i ma lekki, nieprzesadzony zapach.
  • zmywacz do paznokci – za 4,99 możemy zakupić świetny zmywacz tej marki. Skuteczny, dostępny w różnych wariantach.
  • olejek pod prysznic – jego pierwotne zastosowanie warto zmienić na inne - czyszczenie pędzli. Świetnie sobie z tym radzi, doskonale usuwa z nich zabrudzenia, a kosztuje 6,99.